HOME  WYDARZENIA  LINKI  KONTAKT

O mnie

Urodziłem się 28 maja 1952 roku w Kielcach, z zawodu jestem inżynierem chemikiem - absolwentem Politechniki Poznańskiej a od 1987 roku założycielem i właścicielem Zakładu Wytwarzania Artykułów Ściernych ″Andre Abrasive Articles″ w Kole, autorem różnych publikacji i patentów z zakresu chemii materiałów ściernych.

Fotografią zajmuję się od 1966 roku. W czasie studiów działałem w Agencji Fotograficznej Politechniki Poznańskiej oraz w Poznańskim Towarzystwie Fotograficznym.
Będąc współzałożycielem (w roku 1987) Kolskiego Klubu Fotograficznego ″Fakt″ im. prof. dr T. Cypriana, pełnię w nim obecnie funkcję prezesa, gdzie w ramach działalności klubowej organizujemy coroczne ogólnopolskie warsztaty fotograficzne oraz konkurs tematyczny ″Portret″.

Zajmuję się głównie aktem, portretem, fotografią kreacyjną. Swoje prace prezentowałem na kilku wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych. Jestem członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików - Okręg Świętokrzyski.

W swoim dorobku na polu fotografii posiadam prace zamieszczone w publikacjach książkowych i sympozjach, wydałem kilka autorskich kalendarzy firmowych oraz własny album ″Powroty sentymentalne″.

Mieszkam w Koninie.

www.wbp.poznan.pl/fotografia
www.wbp.poznan.pl/fotografia
www.zpaf.pl
kkffakt.pl